Jamilah jest zawodową i utytułowaną tancerką, która kultywuje tradycję tańca orientalnego zgodnie z jego najdoskonalszym, klasycznymi wzorcami. Kochana przez publiczność polską, podziwiana na scenach zagranicznych. Została laureatką najbardziej prestiżowych konkursów międzynarodowych. Jest cenioną nauczycielką, którą na warsztaty zapraszają renomowane szkoły polskie i zagraniczne. Ukończyła elitarny kurs instruktorski: Certified Academic Teacher’s Training (CATT) w Berlinie  i sędziuje na międzynarodowych konkursach.

Najważniejsze Osiągnięcia

 • premiera spektaklu „Alice in wonderland” w ramach projektu Bellydance Evolution: USA Los Angeles (2014)

 • 6-tygodniowe _tournée_ z Bellydance Evolution po Holandii ze spektaklem „Dark Side of the Crown” (2013)

 • dwie nagrody w jednej kategorii („People’s Choice Egyptian” i „Champion Egyptian”) oraz zdobycie mistrzowskiego tytułu „Champion of Champions” na Belly Dancer of the Universe Competition w Kaliforni (luty 2013)

 • europejskie tournée z show „Dark Side of the Crown” w ramach projektu Bellydance Evolution: Mediolan, Rabat, Praga, Berlin i Maribor – tu główna rola (maj 2012 r.)

 • udział w głównej obsadzie Bellydance Evolution w Hannoverze 2012 r.

 • zwycięstwo w kolejnej edycji „Bellydance Evolution Competition”, czego bezpośrednim skutkiem jest udział w niezwykłym projekcie scenicznym Jilliny i tournée po Europie (kwiecień 2011 r.)

 • I miejsce na International Raks Sharqi Contest w kategorii Solo Professional na „Sommerfestival” w Berlinie (wrzesień 2010 r.)

 • I miejsce na International Raks Sharqi Contest w kategorii Semi-Professional na „Sommerfestival” w Berlinie – Jamilah była pierwszą Polką, która zdobyła tę nagrodę (czerwiec 2009 r.)

 • III miejsce na konkursie „Bellydancer of the World” organizowanym przez Leylę Jouvanę i Rolanda w Duisburgu (listopad 2010 r.)

 • nagroda publiczności („People’s Choice Award”) w The Bellydance Evolution Competition organizowanym przez Jillinę (luty 2010 r.)

 • finał konkursu w czasie Eilat Festival (Izrael, styczeń 2012)

Od roku 2013 dynamicznie rozwija się zarówno solowa kariera taneczna Jamilah, jak również wzrasta jej popularność jako świetnej nauczycielki i skutecznego dydaktyka.  W ciągu kilku lat przyjęła zaproszenia do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Portugalii, Austrii, Grecji, Serbii, Bośni i Hercegowinie,  Meksyku, Hong Kongu, Malezji, Maroka, Włoch,  Wielkiej Brytanii, Czech, na Słowację, Litwę, Ukrainę, Cypr i Kretę.

Swoim kursantkom na lekcjach regularnych, prywatnych i warsztatowych Jamilah proponuje dziesiątki interesujących tematów i wspaniałych choreografii, zwraca uwagę na technikę i precyzję wykonania tańca, ale i piękno jego interpretacji – na każdym poziomie zaawansowania. Więcej zobacz tutaj»

Jamilah z zawodu jest profesjonalną tancerką orientalną, z wykształcenia zaś… chemikiem – ukończyła Wydział Chemiczny na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na kierunku Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Ścisłe wykształcenie nie tylko nie ogranicza jej w dokonaniach artystycznych i twórczych, ale przeciwnie – stymuluje w niej zdyscyplinowany stosunek do zawodu i profesjonalną dążność do perfekcji, a jednocześnie czyni z niej odpowiedzialnego i rzeczowego partnera w kontaktach biznesowych.